Współpraca z Fundacją im. Zbigniewa Seiferta

Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją im. Zbigniewa Seiferta. Fundacja działa od kilku lat w celu promocji muzyki jazzowej w Polsce i za granicą. W ramach naszej współpracy będziemy wspierać w realizacji wydawnictw płytowych mających premierę w najbliższym czasie. W planach jest wydanie albumów archiwalnych Zbigniewa Seiferta: Solo Violin i VARIOSPHERES oraz albumów młodych muzyków: Atom String Quartet – Seifert i Mateusz Smoczyński Solo Album. Cieszymy się, że możemy się przyczynić do tak wyjątkowych projektów i popularyzujących jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków.

Letarg 2016
reż. Sylwia Rosak
postprodukcja dźwięku:
CAVATINA STUDIO

Letarg
reż. Sylwia Rosak
postprodukcja dźwięku: CAVATINA STUDIO

Podwójny Ironman 2017

reż. Łukasz Palkowski
koprodukcja: CAVATINA

Podwójny Ironman
reż. Łukasz Palkowski
koprodukcja CAVATINA

Cumbassia 2017

reż. Katarzyna Hoffmann
koprodukcja: CAVATINA

Cumbissia
reż. Katarzyna Hoffmann
koprodukcja: CAVATINA

Nasz nowy fortepian Steinway & Sons D-274

Selekcja trochę trwała. Żeby podjąć tą decyzje słuchaliśmy wszystkich topowych fortepianów różnych marek. Jest wśród nich wiele ciekawych egzemplarzy ale Steinway & Sons D-274 to zdecydowanie żywa legenda. Są pewne aspekty tych instrumentów, które nawet ciężko zapisać w nagraniu ale zdecydowanie się je czuje grając na nim. Nasz nowy instrument jest właśnie takim egzmeplarzem. To nie tylko dobrze brzmiący fortepian. To fortepian, do którego siadając czujesz się zainspirowany do grania dzięki bardzo szerokiej palecie barw jakie może on zaprezentować. Wczoraj właśnie do nas dotarł. Zapraszamy na testy.

Pablo Richter buduje dla nas lutnicze ronroco

W Argentynie powstaje nowy instrument, który będzie do dysypozycji u nas w studiu. Inspiracja przyszła od znakomitego kompozytora argentyńskiego Gustavo Santaolalla. Znamy go z wielu świetnych ścieżek dźwiękowych do filmów takich jak np. Babel, Amores Perros, 21 gramów czy Tajemnica Brokeback Mountain. W swoich utworach często posługuje się właśnie ronroco.  My również podczas pracy nad ścieżką dźwiękową do filmu “Cumbissia” używaliśmy tego instrumentu w wersji wirtualnej. Od lutego będziemy mieli oryginalny egzemplarz!! Przygotowuje go dla nas na specjalne zamówienie lutnik z Argentyny Pablo Richter. Ma on na koncie instrumenty dla takich muzyków jak: Gustavo Santaolalla, Peter Gabriel czy Al Di Meola.

Podróżujemy w poszukiwaniu fortepianu do studia

Przez ostatnie 2 dni podróżowaliśmy po Niemczech w poszukiwaniu fortepianu do naszego studia. Przejechaliśmy ok 2500 km i na pewno było warto.  Odwiedziliśmy łącznie 5 salonów, nagraliśmy próbki 7-dmiu bardzo dobrych fortepianów, poznaliśmy świetnych fachowców marki Steinway. Udało nam się znaleźć bardzo dobry model B, model C oraz model D. Instrumenty różnią się wiekiem i ceną ale wybór nie będzie łatwy. Już niedługo, któryś z tych egzemplarzy wzbogaci instrumentarium naszego studia.

Tomasz Stańko nagrywał w naszym studio

We wtorek, 15-tego Listopada odwiedził nas Tomasz Stańko w towarzystwie Anthimosa Apostolisa i Michała Barańskiego. Nagrywaliśmy utwór “Gama” który, pierwotnie został wydany 1985 roku na płycie C.O.C.X. We wtorek powstała nowa wersja tego utworu w wyżej wymienionym składzie.

Premiera płyty Projektu FAUSYSTEM “DON BOSCO z mocą,wiarą,troską”

Niedawno miała miejsce premiera płyty Projektu FAUSYSTEM “DON BOSCO z mocą,wiarą,troską”.
Na płycie znalazły się kompozycje : Piotra Mireckiego, Artura Kudłacika, Adama Szewczyka, Łukasza Golca a w projekcie wzięło udział wielu znakomitych muzyków.
Część materiału została nagrana właśnie u nas w studio.
Zapraszamy do posłuchania utworu z tej płyty. Na wokalach Jakub Foltak & Kasia Zaręba

Reżyser kinowego hitu „Bogowie” na planie nowego filmu!

W okolicach Legnicy i Wrocławia rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu reżysera kinowego hitu „Bogowie”. Łukasz Palkowski znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna. Głównym bohaterem filmu „Podwójny Ironman” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.
W rolach głównych zobaczymy: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego.
Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który w tym roku odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego. Producentem filmu jest: Iron Films sp. z o.o. Koproducenci: Telewizja Polsat Sp. z o.o., Lutetia Arabians sp. z o.o., Murapol S.A., Cavatina sp. z o.o., Instytucja Kultury „Odra-Film” we Wrocławiu. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis. Film wejdzie na ekrany pod koniec 2017 r.

 

Coaching wokalny w projekcie studio Cavatina – talent drive

W Krakowie odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe w ramach coachingu wokalnego prowadzonego przez Olę Królik. W projekcie Cavatina – talent drive, swoje umiejętności doskonalili: Monika Kępka oraz Szymon Berny.

Więcej o założeniach projektu i sposobie aplikowania można przeczytać na stronie Cavatina w katalogu: talent drive. Nabór nie został zakończony i nadal zapraszamy uzdolnionych wokalistów do zgłaszania chęci uczestnictwa w tym profesjonalnym projekcie muzycznym. Wystarczy wysłać na nasz adres e-mailowy swoje demo.

The end of post-production sound in “Cumbissia” film

October 4, 2016 r. In Lodz Toya Studios finally completed postproduction short film “Cumbissia”, which is co-Cavatina Studio. Final rip the material preceded by the work of our studio professionals: Gregory Łojowskiego and Krzysztof Maciejowski, who since mid-September. recording dealt with dubbing, editing dialogues, assembly effects of synchronous and asynchronous and atmospheres, premixes and rip formats stereo and 5.1.

Zakończenie postprodukcji dźwiękowej „Cumbissia”

04 października 2016 r. w łódzkim Toya Studios zakończono ostatecznie postprodukcję filmu krótkometrażowego „Cumbissia”, którego współproducentem jest Cavatina Studio. Finalne zgranie materiału poprzedziła praca naszych studyjnych profesjonalistów: Grzegorza Łojowskiego i Krzysztofa Maciejowskiego, którzy od połowy września br. zajmowali się nagraniem dubbingów, edycją dialogów, montażem efektów synchronicznych i niesynchronicznych oraz atmosfer, premiksów i zgraniem do formatów stereo i 5.1.

The first clap in “Double Ironman” new film

25 September 2016 r. In the vicinity of Legnica, Wroclaw and started shooting a new film which co-produced by Studio Cavatina. Director of blockbuster “Gods” Lukasz Palkowski reaches this time the biography of an extraordinary person, a man who proved that the real heroes are not afraid to fall and are able to raise the largest bottom.

The main hero of the film “Double Ironman” is the athlete who captivated the world, and that in Poland, to this day, remains virtually unknown person. It’s a fascinating, full of murderous effort, spectacular falls and extraordinary strength, inspired by the life story of George Gorski, who finished the run death and set a world record in the triathlon world championships, winning the title at the Double Ironman distance with a time of 24: 47min: 46sek. This record would not have been possible if not in his life, there are two women. One lost. The second was an inspiration to zawalczył for his life.

Starring see Jacob Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Adam Woronowicz, Artur Zmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kaminska and Simon Warsaw. The director of photography is Peter Sobociński Junior, who this year received the award during the 41st International Film Festival in Gdynia, for the photos to “Volyn” Wojciech Smarzowski.

Pierwszy klaps „Podwójny Ironman” -rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu

25 września 2016 r. w okolicach Legnicy i Wrocławia rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu którego współproducentem jest Cavatina Studio. Reżyser kinowego hitu “Bogowie” Łukasz Palkowski  sięga tym razem po życiorys niezwykłej osoby, człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

Głównym bohaterem filmu “Podwójny Ironman” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

W rolach głównych zobaczymy: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który w tym roku odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do “Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego.

“Cumbissia” in Sundance Film Festival 2017 competition

23 September 2016 r. Film “Cumbissia” which co-produced by Studio Cavatina, was reported to the International Competition World Cinema 2017 Sundance Film Festival in the US in the short film category.

Category which will be presented “Cumbissia” (dir. K.Hoffmann), presents a wide selection of the latest images emerging filmmakers. Reported short films must meet two requirements: at least 50% of the financing of their production must come from outside the US, and their duration may not exceed 50 minutes. Appreciating the independence, creativity and courage to take risks, Sundance Film Festival plays an important role in discovering emerging international talent and creating a bond between them with the audience and the film industry in the United States. The festival will be held on 19-29.01.2017 r. In Park City, Utah.

„Cumbissia” w konkursie Sundance Film Festival 2017

23 września 2016 r. film “Cumbissia” którego współproducentem jest Cavatina Studio, został zgłoszony do Międzynarodowego  Konkursu Kina Światowego Sundance Film Festival 2017 w USA     w kategorii filmów krótkometrażowych.

Kategoria w której zostanie zaprezentowana „Cumbissia”  (reż. K.Hoffmann), prezentuje szeroki wybór najnowszych obrazów wschodzących twórców kina. Zgłaszane filmy krótkometrażowe musza spełniać dwa warunki: przynajmniej 50% finansowania ich produkcji musi pochodzić spoza USA, a czas ich trwania nie może przekraczać 50 min. Doceniając niezależność, kreatywność i odwagę w podejmowaniu ryzyka, Sundance Film Festival odgrywa istotną rolę w odkrywaniu pojawiających się międzynarodowych talentów i tworzeniu więzi łączącej ich z publicznością i przemysłem filmowym w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli „Cumbissia” przejdzie selekcję przedkonkursową ( werdykt jury poznamy 9 grudnia br.)- film zobaczymy na projekcji festiwalowej w dniach 19-29 stycznia 2017 r.     w Park City w stanie Utah.

Talent Drive Program

The idea of creating ambitious musical projects and promote music talent

singer wanted – details

Cavatina non profit studio

professional recording studio, other than all

singer wanted – details

Cavatina non profit studio

profesjonalne studio nagrań, inne niż wszystkie

szukamy wokalisty – szczegóły

Program Talent Drive

Idea tworzenia ambitnych projektów muzycznych i promowania talentów

szukamy wokalisty – szczegóły

breading ground of talents

singer wanted – details

factory od music

singer wanted – details

art of creation

singer wanted – details

talent drive

Hey.

If you want to participate in our project, please read the following information and material, and then , if you’ll like music , send us your demo in any form.

From August 8 starts production of discs, musicians enter the studio.
The sections include Wojtek Fedkowicz and Lukasz Adamczyk.
Guitar play Jacek Królik.
Vocal coach is Ola Królik.

Below you can find mp3 – remote controls and vocal arrangements in the initial production phase.
We plan to complete the production of concert tour promoting the album.

Welcome!

Krzysztof Maciejowski and Michal Dziuda
(Production, composition, lyrics)

  

Cavatina

Cavatina Non Profit Studio to not only professional recording studio. To first of all the idea of creating ambitious projects of different areas of music, mainly from the unknown to the general public artists. We believe that the market music in Poland has enormous potential thanks to yet undiscovered talents. As producers, mentors, professionals, we want to produce a wide game of musical projects.

We will finance recordings as well as operating costs (eg. travel, accommodation), to promote music in Poland and in foreign markets, organize concerts and promotions in the media.

We’re going to plan run Radio Cavatina, entirely devoted to our ideas.

Cavatina Non Profit Studio not established to make profits, if any, they arise scales the course of business will be 100% reinvested in projects music.

Cavatina cooperates with many well-known in Poland musicians. Thanks to our contacts in order to realization of recordings of the highest quality, we can invite well known session musicians.

Some recordings we will pursue in Krakow and Warsaw.

gallery

history

Cavatiny history began in the 90 -ies, when involving Romek Kunikowskiego, Krzysiek Poliński and Radek Zagajewski’s first works were created. In 2003 is released double CD album of instrumental music, now known in name Juda Project. Musical activities will be revived in 2016, is currently underway on the project, which will be released in 2016.

studio

Music does not like to compromise so let’s work on high-end devices, known manufacturers that set standards for many years Recording: AMS Neve, API, Neumann, Royer, AVID or Focusrite registration system is based on a global standard for recording HD pro tools. We provide incredibly precise listening who betrayed all the secrets recorded sounds and mercilessly expose all its advantages and disadvantages. The project study was made by Szymon Sieńko. Designer and also a sound engineer, who in calculating and plotting the next line connection patterns of thought as intensely about music which is to be built in this place.

Equipment


MNO_8666

MULTITRACK
Pro Tools HD Native (v12)
AVID 16×16 Analog 16in/16out
Apogee Symphony MK2 16×16
DAW CONTROLLER
AVID Artist Control
MONITORING CONTROL ROOM
Monitor controler – Dangerous Monitor ST Main monitors – Neumann KH420 Alt Monitors – Avantone Mix Cubes Active
5.1 Monitoring – JBL LSR6328P & LSR6312SP 5.1
MONITORING – FOLDBACK
Aviom Monitoring System z mikserami A320
Słuchawki Beyerdynamic dt100/dt770pro
Słuchawki Sony mdr 7506
PREAMPS
Focusrite ISA 828
NEVE 4081
API 3124+
Millenia Media HV3D 8ch

MICROPHONES SOFTWARE BACKLINNE

Shoeps CMC-64 stereo pair
Neumann U87 matched pair x 2
Neumann KM184 matched pair x 2
AKG 414 XLII matched pair x 2
Telefunken AR-51
Coles 4038 matched pair
Royer 121 x2
AEA N22
Audio Technica 4050 (x2)
Sennheiser 421 (x3)
Sennheiser 602
Shure sm57 (x2)
Shure sm57 Granelli (x2)
Shure beta 52
Shure sm58
Pro Tools HD v12
Cubase 8.5
Pluginy: UAD, Waves, Audioease, AVID, Izotope,Synchroarts, Antares i wiele innych 

 

 

 

 

 

Grand Piano
Fender Rhodes Suitcase 77′
Clavia Nord Piano
Classical Guitar Godin ACS
Classical Guitar
Gong 36″
Cajon Schlagwerk                                                                                 
 


 

pelna lista sprzetu EN

sound postproduction

Studio Cavatina performs a comprehensive post production sound for the movie:

video dubbing, teachers, adr

editing dialogues

effects editor synchronous

effects editor asynchronous and atmosphere

sound design

premix and rip formats stereo and 5.1.

muzyka filmowa

Jako studio współpracujemy z kompozytorami muzyki filmowej w celu stworzenia wyjątkowych ścieżek dźwiękowych, które będą idealnie oddawały emocje zapisane w filmie i innych dziedzinach sztukach audiowizualnych. Nasze studio to miejsce, które stwarza idealną atmosfere do pracy kompozytorów. Mamy możliwość zgrania gotowego materiału zarówno do formatu stereo jak i 5.1.

reservation

non profit

paid – prices

[supsystic-price-table id=9]

contact

CAVATINA NON PROFIT STUDIO

location-pin

ul. Partyzantów 51
43-300 Bielsko-Biała

              smartphone-call

Arkadiusz Jakubowski

536 284 669

Katarzyna Pytlarczyk

536 286 337